Laistīšanas sistēmas

Pilienveida laistīšana

Kapilārā laistīšana paredz zema blīvuma pilinātājcaurulīšu tīkla izveidi starp augu rindām. Caurulītēs noteiktā attālumā iestrādātās atveres nodrošina neliela ūdens daudzuma padevi augu sakņu sistēmai. Ūdens tiek piegādāts ar mazu ātrumu un zemu spiedienu, ilgstoši, noteiktā laika intervālā, tieši augu sakņu zonai.

Lasīt vairāk

Smidzinātāju tīklu laistīšana

Apūdeņošana ar smidzinātājiem vai smidzinātāju tīkli ietver ūdens piegādi ar spiedienu pa cauruļvadiem uz apūdeņojamā lauka. Ūdens tiek izsmidzināts gaisā un sadalīts sīkos pilienos, kas lietus veidā nokrīt uz augsnes. Šādas sistēmas izveidei var izmantot dažādas caurules, taču pieejamākās un populārākās ir polietilēna vai alumīnija caurules. Ūdens izsmidzināšanai parasti lieto trieciena smidzinātājus. Tā kā šāda veida smidzinātāju nokrišņu sadalījums ir nevienmērīgs, tad uzapūdeņojamā lauka tos izvieto tā, lai veidotos strūklu daļējs pārsegums. Tas nodrošina vienmērīgāku nokrišņu sadalījumu. Turklāt liela nozīme ir spiedienam trieciena smidzinātāju pareizai darbībai. Parasti, lai nodrošinātu vienmērīgu nokrišņu sadalījumu ar triecien smidzinātājiem nepieciešams 2,5-5 bari liels ūdens spiediens.

Lasīt vairāk

Spoles laistītāji

Šāda veida apūdeņošanu veic speciāla mobila iekārta, uz kuras rāmja uzmontēta spole ar piedziņas turbīnu. Uz spoles uztīta noteikta garuma polietilēna caurule, kuras galā pievienoti ratiņi laistīšanas lielgabala vai stieņa novietošanai.

Lasīt vairāk

Zālienu laistīšana

Zālienu automātikās laistīšanas sistēmas balstītas uz speciālu sprinkleru tīklu izveidi, kur ūdens padeves režīmu laistītājam (smidzinātājam) regulē vadības bloks.

Lasīt vairāk

Dozēšanas iekārtas

DOSATRON – ir ierīce Ūdenī šķīstošu minerālmēslu, skābju, fungicīdu un insekticīdu precīzai dozēšanai. 

Galvenās priekšrocības: 

  • Darbojas bez elektrības 
  • To darbina ūdens plūsma un spiediens 
  • Precīza dozēšana atbilstoši ūdens caurplūdei 
  • Lieliski izmantojams kopā ar dažādām pilienveida laistīšanas sistēmām
Lasīt vairāk

Ūdens filtri

Lasīt vairāk